Tag Archives: nwg sokołów podlaski

Coraz modniejszy styl skandynawski

Jeszcze do niedawna charakteryzował tylko mieszkania krajów skandynawskich, dziś zdobywa serca mieszkańców całej Europy i świata. Styl skandynawski charakteryzuje wyjątkowo subtelne piękno, prostota oraz funkcjonalność. W grupie wnętrz utrzymanych w tym stylu odnajdziemy zarówno wnętrza minimalistyczne i przestronne jak i przytulne i pełne ciekawych i kolorowych przedmiotów. To co rzuca się w oczy od pierwszego momentu to biel. Biel króluje we wszystkich wnętrzach Skandynawii. Znajdziemy ją na ścianach oraz podłodze, łóżkach czy komodach. Wyjątkowo często parkiet lub drewno położone w tego typu wnętrzach pomalowane jest właśnie na biało. Mieszkańcy Skandynawii tak lubiane przez siebie elementy nowoczesnego design sprawnie zestawiają z elementami północnego folkloru. Nie brakuje więc kolorowych, ręcznie robionych poduszeczek, narzut czy kuchennych ściereczek. Wszędzie panoszą się łosie, sowy i renifery z materiału przełamujące żywymi kolorami surową biel. Wyjątkowo często wykorzystywanym kolorem jest błękit. Kojarzy się on mocno z morzem oraz czystym niebem, o które na północy nie trudno. Bardzo często spotkać można wnętrza aranżowane na „stare”. Drewniane stoły i stołki malowane białą farbą i „postarzane” sąsiadują z przedmiotami codziennego użytku rodem z „Ikei”. W domach starszych Norwegów czy Szwedów spotkać jeszcze można trofea z polowań w postaci skór na podłodze oraz rogów na ścianach.

Cześć, mam na Imię Karol i od zawsze chciałem prowadzić bloga związanego z nieruchomościami. Gdy rodzice namówili mnie na to, bym zaczął dzielić się swoją pasją, postanowiłem właśnie stworzyć tego bloga! Życzę Wam miłej rozrywki, pozdrawiam!

Odcienie błękitu, a ich wykorzystanie w dekoracji wnętrz

Błękit to kolor występujący w przyrodzie najobficiej i na każdym kroku. Kojarzy się nam ze spokojem, migdałach”. Jest to najbardziej neutralna z wszystkich barw podstawowych doskonale harmonizująca z innymi. Błękitne wnętrze może pełnić dowolną funkcję choć wykorzystywany jest najczęściej w sypialni lub pokojach dziennych. Jest to również idealna barwa do zastosowania w łazience. Czysty błękit jest zimny, ale wystarczy już niewielki dodatek innej barwy by uzyskać kolor zdecydowanie ciepły. Błękit postrzegany jest przez nas jako barwa spokojna i przyjemna. W odcieniach kobaltowych staje się elegancki i wyniosły i świetnie sprawdza się we wnętrzach klasycznych. Z wszystkich barw ma działanie najmocniej relaksujące, obniża ciśnienie krwi i działa przeciwzapalnie. Neutralne, blade odcienie błękitu tworzą atmosferę dyskretnie sprzyjającą wypoczynkowi. Niebieskie przedmioty i ściany sprawiają wrażenie oddalonych i mniej rzucają się w oczy. Zły efekt przynosi łączenie szarych błękitów z zimnymi odcieniami innych kolorów. Zestawienia takie wywołują bowiem przygnębienie. Nie najlepiej wygląda on również w świeżością, ale również zadumą. Stąd zapewne słynne powiedzenie – „myśli o niebieskich duecie z czerwienią tworząc zbyt silny kontrast. Dekorowanie wnętrz nieoświetlonych w niebieskie barwy również nie jest najtrafniejszym z pomysłów. Wydadzą się one większe lecz sprawią wrażenie zimnych.

Cześć, mam na Imię Karol i od zawsze chciałem prowadzić bloga związanego z nieruchomościami. Gdy rodzice namówili mnie na to, bym zaczął dzielić się swoją pasją, postanowiłem właśnie stworzyć tego bloga! Życzę Wam miłej rozrywki, pozdrawiam!