Blog Archives

Fenomen „Perfekcyjnej Pani domu”

To program, który z jej głównej bohaterki z dnia na dzień zrobił prawdziwą gwiazdę i ekspertkę od wszelkich domowych problemów. Mimo, iż Anthea Turner swoją karierę dziennikarską zaczęła już w latach osiemdziesiątych to właśnie „Perfekcyjna Pani domu” wyniosła ją na szczyty popularności. Słynny angielski program miał swą premierę w 2006 roku i już od pierwszego odcinka zdobył rzesze wiernych fanów. Formuła jest wyjątkowo prosta. W każdym odcinku poznajemy dwie gospodynie domowe, które utrzymanie porządku i czystości w domu już dawno przerosło. W ich mieszkaniach króluje więc bród, bałagan i latami nie porządkowane rzeczy. Zalegają one w każdym możliwym pomieszczeniu w kurzu i nierzadko smrodzie. Bliscy wspomnianych pań domu nie radzą sobie z takim stanem rzeczy, często przerasta on również same bohaterki. I tu pojawia się Anthea jako Perfekcyjna Pani domu. Zabiera je do swojej perfekcyjnej rezydencji gdzie uczy je porządku i zdradza sekrety domowych obowiązków. W programie dodatkowo pojawiają się również mini rady dla widzów. Pani domu, która zrobi największe postępy i najlepiej zda słynny na całym świecie ”test białej rękawiczki” zdobywa tytuł „Perfekcyjnej Pani domu” oraz berło w postaci miotełki do kurzu. Polska wersja programu, w której w rolę „Perfekcyjnej Pani domu” wcieliła się Małgorzata Rozenek również okazała się sukcesem. Obecnie trwają prace nad trzecią serią programu.

Cześć, mam na Imię Karol i od zawsze chciałem prowadzić bloga związanego z nieruchomościami. Gdy rodzice namówili mnie na to, bym zaczął dzielić się swoją pasją, postanowiłem właśnie stworzyć tego bloga! Życzę Wam miłej rozrywki, pozdrawiam!

Mini ogród na balkonie

Nie każdy jest szczęśliwcem posiadającym własny dom z ogrodem. Nie każdy posiada również przestronny taras gdzie może sobie stworzyć jego namiastkę. Ale większość posiada mniejsze lub większe balkony, które coraz częściej adaptowane są na małe ogródeczki. I wbrew pozorom stworzyć taki można zaledwie w kilka dni. Jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnym design podłoga może pozostać betonowa. Świetnie sprawdzą się tutaj surowe meble jak chociażby metalowe stołki lub czarne fotele. Dla ceniących sobie obecność koloru dobrym rozwiązaniem będą kolorowe, wygodne poduchy. Całości mogą dopełnić solidne donice z kwiatami. Fanów stylu wiejskiego lub skandynawskiego na pewno skusi możliwość stworzenia na balkonie wnętrza na kształt uroczej altanki. Można wykorzystać wiklinowe lub drewniane meble, kolorowe poduszki lub narzuty, a całości dopełnią dzbanuszki z kwiatami. Podłogę warto wyłożyć panelami lub drewnem co momentalnie nada temu pomieszczeniu ciepła i przytulności. Tak wyposażone wnętrze stanie się oazą spokoju i relaksu, a my zyskamy jeszcze jedno pomieszczenie, z którego korzystanie stanie się dla nas namiastką weekendu za miastem. Warto przemyśleć tą propozycję szczególnie jeśli nasz balkon stoi pusty i niezaaranżowany lub już dawno stał się składzikiem na dziecięce rowery, śmieci i wymienione na lepszy model meble. Jeśli zdecydujemy się na jego zabudowę powstanie coś na kształt małego zimowego ogrodu, z którego korzystać będziemy mogli o każdej porze roku.

Cześć, mam na Imię Karol i od zawsze chciałem prowadzić bloga związanego z nieruchomościami. Gdy rodzice namówili mnie na to, bym zaczął dzielić się swoją pasją, postanowiłem właśnie stworzyć tego bloga! Życzę Wam miłej rozrywki, pozdrawiam!

„Bitwa o dom” kolejnym hitem telewizji

Od kilku tygodni polscy widzowie mogą śledzić rodzimą wersję programu „Bitwa o dom”, na którego czele stanęła znana z programu „Perfekcyjna pani domu” Małgorzata Rozenek. To kolejny program bazujący na schemacie rywalizacji, która oceniana jest przez profesjonalnych ekspertów – tym razem w dziedzinie wystroju wnętrz i budownictwa. W skrócie wygląda to tak: osiem rodzin i osiem całkowicie nowych mieszkań do ich dyspozycji. Zadaniem jest jak najlepsze urządzenie swojego wymarzonego lokum własnymi siłami. Każda z rodzin może skorzystać z pomocy architekta, ale tylko jedna z nich ostatecznie dostanie klucze i będzie mogła się wprowadzić. Widzowie mają możliwość śledzić wszystkie etapy prac – od projektowania, przez zakupy, przebudowę, aż po ostateczne dekorowanie wnętrz. Na wszystko mają przeznaczony taki sam budżet, który mogą wykorzystać w całości lub co nieco zaoszczędzić. Program zakończy się wielkim finałem, podczas którego zwycięzcę wybiorą widzowie w ostatecznym głosowaniu za pomocą sms – ów. Zwycięska rodzina wprowadzi się do swojego mieszkania, które sama od początku do końca wyposażyła i udekorowała. Program „Bitwa o dom to jednak nie tylko śledzenie zmagań konkurujących ze sobą rodzin. Widzowie zainteresowani tą tematyką uzyskają sporo dobrych rad od architektów, dekoratorów i innych zawodowców związanych z branżą architektury czy wzornictwa. Popularność jaką już zdobył ten program świadczy o tym, iż fanów design mamy w Polsce sporo.

Cześć, mam na Imię Karol i od zawsze chciałem prowadzić bloga związanego z nieruchomościami. Gdy rodzice namówili mnie na to, bym zaczął dzielić się swoją pasją, postanowiłem właśnie stworzyć tego bloga! Życzę Wam miłej rozrywki, pozdrawiam!